Vaše emócie sa odrážajú v tele

20.07.2018 10:01

Emócie dokážu spôsobovať zhoršovanie sa fyzického zdravia a to potom vedie k rôznym fyzickým bolestiam. Západná medicína zvyčajne ignoruje súvis medzi psychikou a fyzickým telom.

Ak si však začnete viacej všímať signály a znaky, ktoré vaše telo vysiela, potom skôr pochopíte psychické príčiny mnohých ochorení a budete ich vedieť aj ľahšie vyliečiť. V tomto článku vám uvedieme 9 druhov fyzických bolestí, ktoré vyplývajú z konkrétnych emocionálnych stavov.

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy sú zvyčajne spôsobované stresmi, ktoré zažívate v priebehu dňa. Vezmite si viac času pre seba, relaxujte a zmierňujte tým úroveň stresu.

Bolesti v krku

Ak vás trápia bolesti v krku, zrejme nedokážete iným ľuďom alebo aj samým sebe odpustiť. Namiesto nahnevanosti na iných sa pokúste myslieť na veci, ktoré u nich máte radi.

Bolesti ramien

Bolesť v ramene naznačuje, že so sebou nesiete ťažkú emocionálnu záťaž. To je aj dôvod, prečo sa zvykne hovorievať, že “je toho veľa na vašich pleciach”.

Zamerajte sa proaktívne na riešenie problémov a rozloženie záťaže na viacero ľudí vo vašom živote

Bolesti v hornej časti chrbta

Bolesti v tejto časti tela naznačujú, že nemáte dostatok emocionálnej podpory. Možno sa cítite nemilovaní alebo nechcení. Ak ste slobodní, možno to znamená, že by ste mali ísť von a začať sa viac stretávať s ľuďmi.

Bolesti v spodnej časti chrbta

Bolesti v spodnej časti chrbta môžu znamenať, že si robíte prílišné starosti o peniaze. Snáď práve nadišiel čas pristúpiť k tak dlho odkladanému požiadaniu o zvýšenie platu v práci. Prípadne pouvažujte o konzultácii u finančného poradcu.

Bolesti v lakti

Bolesť v lakti vyjadruje vaše odmietanie zmien v živote. Stuhnuté lakte značia, že aj váš život je zrejme stuhnutý a skostnatelý. Urobte kompromisy a zmeňte niektoré veci.

Bolesti v rukách

Bolesti v rukách znamenajú, že nepristupujete k druhým tak, ako by ste mali. Pouvažujte nad tým, že si nájdete zopár nových priateľov, zájdete na obed s kolegami v práci, prípadne nadviažete nové známosti.

Bolesti v bedrových kĺboch

Bolesti vo vašich bedrových kĺboch hovoria o tom, že sa príliš bojíte hýbať v zmysle presunúť sa do ďalšej životnej fázy. Možno ste tiež až príliš opatrní pri robení rozhodnutí.

Bolesti kolien

Bolesti v kolenách naznačujú, že vaše ego je až trocha príliš silné a že si o sebe až trochu veľa namýšľate. Venujte viac času dobrovoľníctvu a robeniu dobrých skutkov. Nezabúdajte na to, že aj vy ste smrteľní.

Súvisiaci obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: https://domacaliecba.sk