Skutočný príbeh - únos na mimozemskú loď

14.05.2019 09:47

Jen pomyšlení na mimozemské únosy způsobuje, že se většina z nás odvrací od toho ve zmatku a nedůvěře. Tomuto problému však musíme čelit, protože je nedílnou součástí tajemství UFO. Ačkoli únos sám může vypadat nepravděpodobný, některé únosy spadají do opravdu bizarní kategorie. Jeden z těchto případů je únos Betty Andreassonové, který se stal v noci 25. ledna 1967, ve městě South Ashburnham, Massachusetts. Tento strhující případ se stal základem UFO literatury.

Příběh únosu Betty

 
 
 
 
 

Betty pobývala v den únosu kolem 18:30 v kuchyni. Zbytek její rodiny – sedm dětí, její matka a otec byli v obývacím pokoji. Světla v domě začala blikat a do domu přes kuchyňské okno vyzařovalo červené světlo. Její děti byly vyděšené poté, co světla zamrkala, tak se rozběhla, aby je uklidnila.

Otec Betty, překvapen červeným paprskem, rychle šel, aby se podíval z okna kuchyně a zjistil, odkud světlo vychází. Byl ohromen, když uviděl pět podivných tvorů, kteří poskoky mířili k jejich domu. Byl překvapen, když viděl, že stvoření prostě procházejí skrz dřevěné dveře kuchyně přímo do domu. Za okamžik se celá rodina dostala do transu.

Jeden z těch tvorů, komunikoval s otcem Betty, zatímco druhý zahájil telepatický rozhovor s Betty. Ona i její otec si mysleli, že jeden z tvorů je jejich vůdce. Byl asi pět stop vysoký. Ostatní čtyři byly přibližně o stopu menší. Měli velmi široké oči, malé uši a nosy, zasazené do hlavy hruškovitého tvaru. Tam kde měla být ústa, byly jen štěrbiny, Komunikovali pouze s jejich myslí.

Logo ptáka

 
 
 
 
 

Těchto pět tvorů mělo na sobě modrou kombinézu se širokým opaskem. Na jejich rukávech bylo vidět logo ptáka. Jejich ruce měly 3 prsty a nohy byly obuté v botách. Ve skutečnosti však nechodili, ale vznášeli se, když se pohybovali. Betty si později vzpoměla, že se jejich přítomností nevyděsila, ale místo toho se cítila klidná. Měl jsem příležitost s Betty hovořit a zeptat se jí na některé její bizarní zážitky.

Mezitím, byly matka Betty a její děti stále ve stavu strnulosti. Když se Betty o ně obávala, cizinci propustili její jedenáctiletou dceru z transu, aby ji ujistili, že její rodině neublíží. Brzy byla Betty odnesena cizinci k čekající lodi, která parkovala na kopci mimo její dům. Betty odhadovala, že plavidlo ve tvaru talíře má průměr asi 20 stop.

Betty vzpomíná, že poté, co byla na palubě UFO, tak vzlétlo a připojilo se k mateřské lodi. Tam byla podrobena fyzickému vyšetření a testována podivnými přístroji. Jeden test jí způsobil bolest, ale vyústil v náboženské probuzení. Odhaduje, že byla pryč čtyři hodiny, než ji dva mimozemšťané dopravili domů.

Mimozemšťan zůstal s její rodinou

 
 
 
 
 

Když se vrátila domů, běžela za zbytkem rodiny. Byli stále v nějakém druhu strnulosti. Po celou dobu zůstal jeden z mimozemšťanů s její rodinou. Konečně byli i oni propuštěni ze stavu transu a cizinci odešli. Betty byla podrobena hypnóze, kde jí řekli, aby nesdělovala nikomu žádné podrobnosti o své zkušenosti. Ačkoli některé detaily jejího únosu byly pro ni dočasně ztraceny, některé věci si byla schopná vzpomenout. Vzpomněla si na výpadek proudu, na červený paprsek přicházející do domu, a na cizince, kteří přicházeli dovnitř.

Asi osm let po svých zkušenostech odpověděla na inzerát od vědce Dr. J. Allena Hyneka. Byl určen pro každého, kdo mohl mít mimozemskou zkušenost. Dopis, který poslala Hynekovi, byl však odmítnut, neboť byl příliš bizarní na to, aby tomu věřil. Dva další roky trvalo, než byl její příběh vyšetřen. Skupina badatelů zahrnovala elektrotechniky, leteckého inženýra, telekomuni-kačního specialistu, solárního fyzika a badatele o UFO.

Případ únosu Betty mimozemšťany byl velmi zvláštní, přesto to velmi dobrý případ pro vyšetřování, který obsahoval mnohem více informací než obvyklý případ. V tomto případě byla po dvanáct měsíců prováděna hloubková studie. Betty se podílela na analýze charakteru případu, na vyšetření na detektoru lži, psychiatrickém zkoumání a na čtrnácti sezeních regresní hypnózy.
A výsledky? Betty se se svou dcerou shodla na všech základních podrobnostech případu.

Výsledky této analýzy byly prezentovány na 528 stránkách studie. Přezkum v podstatě prohlásil, že Betty a její dcera jsou rozumní jedinci, kteří věří ve své zkušenosti, jak je prezentovaly. Únos Betty Andreassonové je případ, který je stále projednáván badateli o UFO.

Zdroj: Ufos.about.com