Posolstvo 20-ročného muža

05.02.2018 19:44

Pablo Ráez bol obyčajným 20-ročným chlapcom, žijúcim v španielskej Marbelle. Všetko sa preňho však zmenilo v roku 2015, kedy mu diagnostikovali leukémiu. Pablo bol odhodlaný poraziť ju. Po transplantácii kostnej drene a niekoľkých cykloch chemoterapie prešla leukémia skutočne do remisie. Žiaľ, onedlho sa vrátila a Pablo jej podľahol. Ešte predtým však stihol spraviť niečo, čím sa stal inšpiráciou pre celý svet.

Len niekoľko dní predtým, ako tento svet navždy opustil, dal na svoj Instagram nasledujúci príspevok.

Je tu niečo, o čo by som sa s vami rád podelil. Žijeme v spoločnosti, v ktorej nezáleží na ničom inom, než na práci a na peniazoch. Sme otrokmi tohto systému, ktorý je založený na absolútnej byrokracii. Naša planéta je na tom čoraz horšie, pretože my sami ju ničíme.

Kvôli nám sa roztápajú ľadovce, naše výrobné procesy sú k životnému prostrediu bezohľadné, vyvolávame vojny, zabíjame ľudí… A robíme toho ešte veľa. Robíme veľa ďalších vecí, ktoré smerujú k zničeniu tejto planéty a k našej záhube. A viete, čo je na tom najhoršie? Že to všetko robíme kvôli peniazom.

Nikdy nie sme spokojní s tým, čo máme, vždy chceme viac. Tak to ale nie je správne. Život by sme mali žiť jednoducho a v súlade so systémom, ktorý by sa dokázal postarať o každého jedného človeka na tejto krásnej planéte. Musíme byť šťastnejší a musíme si uvedomiť, čoho sa dopúšťame. Musíme si uvedomiť, na čom skutočne záleží a musíme sa naučiť, ako si to vážiť.

Najprv sa musíme naučiť milovať. Najprv samých seba, a potom okolitý svet. Pretože predtým, ako budete schopní milovať druhých, musíte najprv milovať seba. Začnime sa viac usmievať, začnime rozdávať viac objatí, začnime šíriť viac pokoja a mieru. Staňme sa tou najlepšou verziou samých seba.

Buďme životu vďační za ten drahocenný luxus, že sa ráno zobudíme, otvoríme oči a sme nažive. Buďme za to vďační čoraz viac.“

Žiaľ, len niekoľko dní po zverejnení tohto príspevku Pablo leukémii podľahol. Jeho posolstvo sa však šíri celým svetom, a to oprávnene. Aj ten najmenší krok nás predsa môže priviesť k lepšiemu zajtrajšku.

zdroj: https://psych.interez.sk/ludia-nedokazu-prestat-zdielat-prispevok-ktory-zverejnil-tento-20-rocny-chlapec-tesne-pred-smrtou-jeho-posolstvo-vas-nenecha-chladnymi/