Mohendžodaro: město zničené jaderným výbuchem

21.02.2017 14:39

Oblast byla nalezena Indickou archeologickou skupinou v roce 1942 díky invenci buddhistického mnicha, který je zavedl na místo, o kterém se všichni zúčastnění domnívali, že by mohlo být zbytky pradávného chrámu. Na místo chrámu bylo pod nánosy prachu a písku nalezeny ruiny pradávného města, které bylo oficiálně zařazeno do doby 2000 let před naším letopočtem. Město je nazýváno Mohenžodaro a nebo též Pohoří smrti.  Nachází se v Pakistánu v provincii Sindh.

Jedná se o jednu z nejstarších civilizací (s městskou zástavbou), která byla v současnosti na naší planetě rozpoznána. Když se procházíte pozůstatky města, zjistíte na vlastní oči, že šlo o velmi rozvinuté město. Jsou zde pravidelné rovné ulice, kanalizace a přívody vody. Budovy zjevně dosahovaly výšky několika pater.

Archeologové se domnívají, že město obývalo zhruba 45000 lidí, přesto bylo nalezeno pouze 43 kosterních pozůstatků. Je mnoho dohadů ohledně toho, jakým způsobem lidé z tohoto města zmizeli. V roce 1977 britský výzkumník, David Davenport, zjistil, že město bylo zničeno velmi silnou explozí. Podařilo se mu identifikovat epicentrum výbuchu a následně rozpoznat i další příznaky, které jsou typické pro následky ohromné detonace. Svoji teorii podpořil mimo jiné četnými nálezy vitrifikovaného kamene a cihel. Vitrifikované předměty obsahují stopy skla, které vzniklo tak, že dané předměty byly vystaveny nárazově velkému žáru. Podobně také nalezl materiály, které byly vysokým žárem roztaveny a roztekly se.

Nálezy kosterních pozůstatků uprostřed ulic a jejich uložení nasvědčují tomu, že lidé těsně před smrtí před něčím davově utíkali. Někteří byli něčím ve skupinách sraženi k zemi. U jiných to vypadá, jako by se objímali. I tyto kostry byly vystaveny obrovskému žáru, který je částečně přeměnil ve sklo podobnému materiálu.

Mnoho let byl přístup archeologům na toto místo zakázán. V roce 2014 provedl mineralog, Sampath Iyngar, PhD., sérii testů na materiálu pocházejícího právě s Mohenžodaro. Analýza ukázala, že materiál obsahuje velkou koncentraci silikonu, hliníku a draslíku. Pomocí materiálové defrakce se mu podařilo zjistit, jakým způsobem byla směs vytvořena. Ukázalo se, že materiál musel být vystaven teplotám kolem 2760°C. Sampath Iyngar vyslovil domněnku, že civilizace dané doby nemohla vytvořit takovou teplotu uměle, a že je to rozhodně více než-li se běžně v přírodě vyskytuje. Například udávaná nejvyšší naměřená teplota lávy je kolem 1200°C.

David Davenport a další výzkumníci se domnívají, že vše nasvědčuje tomu, že město bylo zničeno velkou explozí, kterou lze přirovnat k výbuchu atomové bomby. Nálezy kosterních pozůstatků totiž potvrdily zvýšenou úroveň radiace oproti pozadí. Současně již zmíněný nález skla odpovídá našim soudobým zkušenostem s jadernými výbuchy.

Podle starých Indických textů bylo původně město Mohenžodaro hlavním městem království Lanca, což je město jehož historie a zejména zánik je popsán v indickém textu Rámájana. V tomto textu se píše, že bůh Vishnu se rozhodl zničit smrtelného krále království Lanca jménem Ravana, který se stal příliš mocným. Proto se Vishnu rozhodl vzít na sebe podobu jako Rama a vedl válku s Ravanou, který se sám prohlásil za boha.

Mohendžodaro

Mohendžodaro

Během bitvy mezi Ramou a Ravanou byly (podle textů) použity zbraně (dnes bychom řekli) hromadného ničení. Nebe se stalo místem mohutných bojů. Obě strany měli k dispozici velkou ničivou sílu. Bylo to popsáno, jako kdyby se Slunce rozdělilo na 50 jasnějších sluncí, které vytvořili ohromující výbuch. Někteří se začali domnívat, že město Mohenžodaro bylo zničeno něčím podobným, jako byl jaderný výbuch – alespoň tak je to pospáno právě i v textu Rámájana.

 

 

 

zdroj: http://www.suenee.cz/mohendzodaro/

 

Ďalšie odkazy na náleziská v starovekej Indii:

http://www.zahadyazajimavosti.cz/index.php/historie/711-znicila-mohendzodaro-jaderna-bomba

http://21stoleti.cz/2008/09/19/kam-zmizely-staroindicke-civilizace/

http://www.epochtimes.cz/2009110411398/Atomove-bomby-z-prehistorie.html

http://procproto.cz/zahady/jaderna-valka-ve-staroveke-indii/

http://romanbaros.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=568094

- a mnohé ďalšie stránky nájdete vo vyhľadávači