Lidé nepocházejí ze Země, tvrdí americký expert

19.04.2017 10:48

 S kuriózní hypotézou přišel americký ekolog dr. Ellis Silver. Je přesvědčen, že před 60 000 až 200 000 lety vysadili mimozemšťané na naši planetu již hotové jedince rodu Homo sapiens. Podle něj pro to svědčí velké množství důkazů, mj. naše pokožka, která je citlivá vůči Slunci, a také bolesti páteře a zad při práci, jež zjevně souvisí s nižší gravitací na domácí planetě. Země podle něj mohla sloužit jako vězení pro živočišné druhy s přirozenými sklony k násilí.

Ve své knize "HUMANS ARE NOT FROM EARTH: A SCIENTIFIC EVALUATION OF THE EVIDENCE" Ellis zmiňuje i další odlišnosti lidského druhu, které svědčí o tom, že nepochází ze Země. Je to například mimořádně velká hlava dítěte, která se velmi obtížně dostává porodními cestami, a dělá z porodu vysoce rizikovou záležitost jak pro matku, tak pro dítě. Žádný další živočišný druh na naší planetě tyto problémy nemá.

"Lidstvo také velmi často trpí chronickými nemocemi. Důvodem je fakt, že naše tělesné hodiny jsou nastaveny na 25hodinový den, což se prokázalo ve spánkových laboratořích. A proto se mnozí z nás necítí na Zemi dobře. Podle mě se lidstvo vyvinulo na jiné planetě a bylo sem přeneseno jako již vyvinutý druh," soudí Ellis.

Na opačné straně leží další teorie doktora Silvera, která naznačuje, že pokud jsme na Zemi nepřiletěli v lodích, pak byli naši dávní předkové zkříženi s jinými druhy a vznikl tak moderní člověk. Nejpravděpodobněji lidé přiletěli z hvězdného systému Alfa Centauri, který je nám nejblíže.

„Předpokládá se, že lidé jsou nejvyvinutějším druhem planety, ačkoliv jsme pro život na ní překvapivě špatně vybaveni: škodí nám sluneční záření, vůbec nám nechutná přírodně se vyskytující potrava (syrová), v chronických onemocnění a podobně. Navíc mezi mnoha lidmi převládá pocit, že sem nepatří nebo že „něco prostě není v pořádku.“ To naznačuje (alespoň mně to tak přijde), že lidstvo se mohlo vyvinout na jiné planetě a byli jsme na Zemi přivedeni jako vysoce vyvinutý druh.“

Další zajímavá myšlenka v knize vidí Zemi jako vězeňskou planetu, kde jsou přirozeně agresivní druhy jako jsme my odsouzeny žít, dokud se nenaučí správnému chování. Dr. Silver nicméně nabádá své čtenáře, aby témata z knihy nebrali příliš vážně, neboť ctí myšlenku různých životních možností a těch je nepočítaně.

Autor také doufá, že jeho kniha vyvolá diskusi a povede k pátrání o důkazech, zda je jeho teorie správná. I další vědci jsou přesvědčeni, že některé bakterie se na Zemi dostaly z vesmíru. Astrobiolog z NASA Chris McKay ale tvrdí, že dospět k závěru, že se tady vyvinul mimozemský život, je "velký skok".

Zdroj: DailyMail