Energetické upírstvo

06.01.2017 15:36

Základom bytia mnohých ľudí je živenie sa energiou iných.

Na to, aby ste boli schopní sa pohybovať v akejkoľvek dimenzii, potrebujete energiu. Všetky ľudské bytosti si vyžadujú energiu, aby existovali a, aby dokázali čokoľvek robiť.

Keď hovoríme o energetických upíroch, nemyslíme tým klasických upírov z filmov, ktorí sajú krv.

Odkaz na upírov používame ako výraz na označenie nedobrovoľného odčerpávania životnej energie zo živých bytostí a to buď vo fyzickej, alebo nefyzickej rovine, teda na všetkých úrovniach - fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duševnej.

Niekedy sa to označuje aj ako psychický útok. Avšak psychický útok je trocha niečo iné a dokáže vyvolať ešte viac mizérie než energetické upírstvo.

 

Rozdiel medzi fyzickým a nefyzickým upírstvom

Než prejdeme k samotnej podstate článku, je potrebné si zadefinovať, čo je to fyzické a čo nefyzické upírstvo.

Fyzickí upíri sú ľudia. Niektorí ľudia sa nedokážu sami prenášať životom bez toho, aby vysávali energiu od iných.

Môžu mať fyzickú, emocionálnu alebo mentálnu poruchu, ktorá ich vyčerpáva, preto si ju potrebujú dopĺňať. Vo väčšine prípadoch sa nejedná o úmyselné vysávanie energie druhých ľudí.

Energetický upír môže byť ktokoľvek - priateľ, kolega v práci, vaše deti, iní rodinní príslušníci, intímni partneri, náhodná známosť, skupinové stretnutia či iní ľudia.

Nefyzickí upíri sú bytosti z neviditeľného a nehmotného sveta okolo nás. Títo zvyčajne majú úmysel kradnúť a využívať našu energiu. To je hlavný spôsob, ako prežívajú.

Energiu vysávajú napríklad vytvorením detskej alebo dospelej fyzickej či sexuálnej traumy, závislosti, úrazu, extrémneho strachu či krátkych období extázy.

Ďalšími spôsobmi sú vyslovené či nevyslovené dohody vo fyzickom aj nefyzickom svete, tomto či predošlých životoch alebo spoločné dohody s inými.

Často ide o oportunistov, ktorí sa prisajú na zdroje už využívané na odstávanie energie druhými ľudskými bytosťami. Čiže pôjde o dvojnásobných parazitov pre tých, ktorí sú ich obeťami.

 

Príznaky energetického upírstva:

1. Cítite sa vyčerpaní po tom, ako ste sa ocitli v niekoho prítomnosti alebo po telefonickom rozhovore s takouto osobou. Vaša energia je odstávaná hlavne vtedy, ak niekto hovorí "na vás", namiesto "s vami".

2. Pokúšate sa niekam zapadnúť. Ide o situácie, keď sa musíte zmrštiť, aby ste zapadli do nejakej skupiny či kolektívu, aby vás tam mali radi a akceptovali vás.

3. Cítite sa doma vinní kvôli tomu, že nie ste tým, kým vaša rodina chce, aby ste boli. Prípadne, ak máte pocit, že pre rodinu nerobíte toho dosť.

4. Ak ste človekom, ktorý na všetko povie "áno" a preto za vami ľudia radi chodia, respektíve, ste ako rohožkou, ktorá pre druhých vždy urobí, čo chcú, aj keď to sami nechcete. A vy z toho občas až šaliete, pretože viete, že ste manipulovaní, no nič s tým nerobíte.

5. Keď majú intímny styk dvaja partneri, ktorí sa vzájomne neľúbia alebo nie sú spolu radi.

6. Ak chcete ukončiť vzťah, no zdá sa, že to nemá konca. Vládne vám zmätok a neexistuje jasná myseľ, pretože dochádza k vysávaniu energiu. Nedokážete nájsť cestu von, prípadne si nie ste istí, či cesta von vôbec existuje.

7. Zúčastňovať sa alebo podporovať drámu. Ide o obrovský vysávač energie.

8. Ak sa nachádzate v situácii zneužívania. Narcistické osobnosti sú známi energetickí upíri, ktorí berú, no nedávajú. Obťažujú druhých, či už fyzicky alebo psychicky, znevažujú, mätú a vo všeobecnosti vytvárajú zlú atmosféru. Uviaznutie v energetickej pasci s narcisistom si vyžaduje veľa úsilia a námahy sa oslobodiť a utiecť.

9. Vyznávanie guru, celebrity alebo iných fyzických či nefyzických bytostí mimo vás. V týchto prípadoch sa vaša energia úmyselne smeruje mimo vás. Je v poriadku čítať knihy a nasledovať niekoho kvôli viac vedomostiam, no ak zájdete ďalej, môže to byť pre vás škodlivé.

10. Ak niekto dôležitý vo vašom živote vám hovorí, že nedokáže bez vás žiť alebo, že nevie, ako bez vás žiť, či ak používa známu vetu: "Keby si ma ľúbil, potom by si pre mňa urobil?".

11. V prípade, že pociťujete chronickú únavu a bez ohľadu na to, ako veľa zdravých nápojov, jedla, doplnkov stravy alebo cvičenia vykonávate, stále máte málo energie. V týchto prípadoch je vhodné skontrolovať, či nie je prítomná aj fyzická príčina únava, ako napríklad premnoženie kvasinkovej infekcie Candidy. Oboje môže významne odčerpávať energiu.