29 výrokov Keanu Reevesa

25.11.2019 16:37

1. Každý boj, ktorým ste si v živote prešli, z vás spravil tú osobu, ktorou ste dnes. Buďte preto vďační za ťažké chvíle, pretože vás môžu len posilniť.

2. Som presvedčený, že život, ktorý žijeme tu a teraz, je nejakým spôsobom priamo prepojený so životom, ktorý budeme žiť po tom, ako už odtiaľto odídeme.

3. Keď máte dvadsať, tak sa na smrteľnosť pozeráte úplne inak, ako keď máte päťdesiat.

4. Je mimoriadne oslobodzujúce uvedomiť si, že budúcnosť je len a len vo vašich rukách.

5. Zajtrajšok nie je istý, preto žite dnes!

6. Zmyslom umenia je hľadať v ľuďoch dobro, a tak spraviť svet lepším a súcitnejším.

7. Ak nie ste šťastní, mali by ste zmeniť svoj život. Ak sa veci nevyvíjajú tak, ako si prajete, je to znamenie, že by ste sa mali prebudiť.

8. Naši nepriatelia sú niekedy tými najlepšími učiteľmi. Z ich chýb sa môžeme toho veľa naučiť. Deštrukcia v sebe často ukrýva znovuzrodenie.

9. Zármutok len mení svoje podoby, no nikdy nezmizne úplne.

10. Niekedy sa najťažšie dosahujú práve tie najjednoduchšie veci.

11. Keď sa na to pozrieme z celkového pohľadu, asi sa všetci zhodneme v tom, že človek, ktorý má vôľu a odvahu, môže žiť úspešný a plnohodnotný život aj tvárou v tvár životným tragédiám. Bez ohľadu na to, čo sa práve vo vašom živote deje, máte v sebe silu na to, aby ste to prekonali! Život je hodný žitia.

12. Keď raz za čas urobíte niečo zlé alebo nesprávne, netreba si z toho nič robiť. Vášmu egu to môže len prospieť.

13. Nikto z nás sa odtiaľto nedostane živý. Preto si, prosím, začnite sami seba viac vážiť! Doprajte si chutné jedlo. Chodievajte na prechádzky a doprajte si slnka. Choďte k moru a skočte do tých vĺn.

14. Ak ste od života utŕžili tie najtvrdšie rany, no napriek tomu stále máte odvahu správať sa k druhým živým bytostiam láskavo, znamená to, že ste tvrďas so srdcom anjela.

15. Keď píšete list, dávate doň niečo naozaj úprimné, niečo z vášho vnútra. Keď píšete list, ide o úplne iný druh myšlienok a komunikácie, ako keď píšete len nejaký email.

16. Aj mňa pri výchove viedli k tomu, aby som sa k druhým správal presne tak, ako by som si prial, aby sa druhí správali ku mne. Hovorí sa tomu rešpekt.

17. Sny nás dokážu mnohému naučiť, môžu nám toho veľa ukázať, no dokážu nás aj zmiasť. Som presvedčený, že sny by sme nemali brať na ľahkú váhu. Či už ide v našich snoch o to, že niekoho hľadáme, prípadne chceme na niekoho zapôsobiť, alebo len hľadáme inšpiráciu, v snoch sa ukrýva príležitosť a myslím si, že určite nie je na škodu sa na ne viac zamerať, pokúsiť sa ich uskutočniť, alebo ich aj skutočne naplniť.

18. Keď cítim, že nemám slobodu, že ma niečo obmedzuje a že nemôžem robiť to, čo by som chcel, zvyčajne nezostávam v pasivite a reagujem. Idem proti tomu, čo ma obmedzuje.

19. Navždy budem zaľúbený do lásky.

20. Ani nevieme, aké máme šťastie! Nuž, ľudia vedia byť naozaj aj veľmi srdeční a láskaví. Neviem, či sa tu náhodou nejedná len o prispôsobivosť, ale možno naozaj máme aj srdce a dušu. Potom to s nami vôbec nie je až také zlé. Jednoducho neviem!

21. Multikultúra je tou skutočnou kultúrou sveta – niečo také ako čistá rasa neexistuje.

22. Jediná osoba, ktorá mi bránila byť šťastný, som bol ja sám.

23. O dobrom rande hovoríme vtedy, keď ste vašou partnerkou úplne očarený a ona je rovnako očarená vami. Vtedy máte pocit, že svet je úplne v poriadku a že sa všetko skončí dobre.

24. Energiu nemožno stvoriť a ani zničiť. Energia plynie. Energiu je potrebné usmerniť, zamerať ju nejakým vnútorným, emocionálnym či spirituálnym smerom. Energia sa jednoducho musí niekde prejaviť.

25. Keď sa raz pominú ľudia, ktorých miluješ, ostaneš naozaj sám.

26. Zemi a nebu ďakujem každý deň za príležitosti, ktorých sa mi dostalo.

27. Občas sa tak strácame v stereotype našich všedných dní, že úplne zabúdame nájsť si čas pre seba a vychutnať si krásy života. Niekedy sme naozaj ako takí zombie. Zodvihni hlavu, poobzeraj sa okolo seba a vytiahni si z uší tie slúchadlá. Ak je niekto v tvojej blízkosti, iba povedz „Ahoj“. A keď vidíš niekoho, kto je na tom naozaj zle, objím ho.

28. Učte sa pozorne vnímať druhých ľudí a svet. Je to celkom jednoduchá schopnosť, vďaka ktorej to v živote môžete dotiahnuť veľmi ďaleko.

29. Isteže verím v Boha aj diabla. Zaužívaná a naivná predstava je, že Jeden z nich má dlhú bielu bradu a druhý drží v ruke vidly. Nemyslím si ale, že je to tak. V skutočnosti môžu vyzerať úplne inak.

zdroj:  truththeory.com, spracovala: Silavedomia.sk